Tuesday 20 October 2009

Priscillastyles MMSC 23

This card is for Midnight Madness Sketch Challenge 23. I followed a great sketch.
---------------------------------------------
Kartka na wyzwanie Midnight Madness Sketch Challenge 23. Jak zwykle trzeba było śledzić mapkę. Wyrobiłam się :P

Muszę się pochwalić. Jutro idę na pierwsze spotkanie kartkomaniaczek w pobliskim miasteczku. Facet do którego chodzę na lekcje angielskiego (chodzę jak chodzę, to dopiero początek, byłam dopiero na dwóch ;)) dowiedział się, że bawię się w kartki i umówił mnie na spotkanie do swojej sąsiadki. Co dwa tygodnie schodzi się ok.9 kobit. Nic nie muszę zabrać ze sobą oprócz nożyczek (oczywiście nic za darmo, spotkanie kosztuje). Mam nadzieję, że nauczę się czegoś nowego.
Jutro późnym wieczorem zdam relację.

Poza tym jedziemy jutro oglądać dom, który wpadł nam w oko. Chata na kompletnym zad... (czy na blogspocie jest cenzura?;))...na odludziu. Tylko dwóch bliskich sąsiadów a reszta pola, drzewka i takie tam. Chyba trochę za szybko się na nią napaliłam bo : 1.nie widziałam jej od wewnątrz 2.dom mamy zamiar kupić najwcześniej za pół roku, czyli jak będzie kasa może już nie być domu...Ale pomarzyć można ;)

9 comments:

 1. Simply gorgeous Magda :) Hugs, Steph xxx

  ReplyDelete
 2. So lovely and elegant!

  Saskia :)

  ReplyDelete
 3. How sweet and just so cute. The fans behind your focal point are just perfect. Pretty papers as well. Thanks for playing the MMSC sketch challenge this week. Hope to see your lovely creations again with the next challenge.

  Carol
  MMSC-Guest Designer

  ReplyDelete
 4. stunning! Love the oriental feel and the gorgeous muted colours!

  ReplyDelete
 5. love the sketch I done it too interesting and your take is brill

  liz x

  ReplyDelete
 6. Hello Magda - your card is adorable - such a cute image and I love the 'fanned' side panel! Great colours too! Well played! Thank you for playing along with us at Midnight Madness Sketch Challenge this week. I look forward to seeing what you do next week. Linda MMSC Guest Designer

  ReplyDelete
 7. What a fun image, and the way you used the fan around it is so suitable to the theme of the card!
  Here it is, the free Digi-Tom!
  Thanks for coming by and checking it out. I hope you like it! Have a great day! Have fun with him, and if you want, let others know about the free image, thanks!

  ReplyDelete
 8. Madzia ale Ci zazdroszczę tego spotkania idź co będziesz siedzieć w domu !!! podszkolisz się w craftowaniu no i angielski doszlifujesz. Kartka super... hi hi rzutem na taśmę !!

  ReplyDelete
 9. What a gorgeous card. That fan is brilliant with this sketch.. {{{clap clap clap}}} Awesome job Thank you so much for playing the Midnight Madness sketch challenge. It is always a pleasure checking out your work and I can't wait to see what you come up with for MMSC24
  Priscilla
  MMSC Hostess

  ReplyDelete