Wednesday, 11 September 2013

Stampotique - try a new technique

Wreszcie znalazłam chwilę na uzupełnienie posta. Dużo się dzieje, między remontem a innymi obowiązkami staram się jak najczęściej wyżywać się twórczo...i czasem się to udaje, szczególnie w nocy ;)
Poniżej znajdziecie stronę, którą przygotowałam na wyzwanie Stampotique - użyj nowo poznanej techniki. Zaglądnijcie na blog Stampotique po inspiracje i informacje na temat naboru do DT.

W pracy użyłam media Ayeeda 13 arts: mgiełki, gesso, mikrokulki oraz gel medium. Na pracy znalazło się również moje ostatnie uzależnienie Tattered Angels Glimmer Glam. W roli głównej oczywiście stample Stampotique z nowej kolekcji.

------------------------------------------------------------------------

Today I want to show you my messy page for  Stampotique challenge - try a new technique. I still experiment with my 'eureka' technique which I have discovered not so long ago. Still a lot to do and of course a lot of fun!
Check the Stampotique blog for more inspiration. Ladies from the DT made fab projects!

I should write it in small font ( don't wanna competitors LOL ) but...
At the Stampotique Designers blog you can find information about Design Team call!!! Oh, what can I say...I love Stampotique Design Team and it's a real pleasure to work with all the Ladies.
If you love Stampotique stamps and want to be a part of amazing DT just pop in to the blog.


Artichoke Monster
Superhero text
Design Cube

I used new Stampotique stamps. They are from a new Stampotique release which is really amazing! Pop in and have a look at Stampotique shop.
I also used Ayeeda mediums and micro beads from 13arts - love them!!! - and Tattered Angels Glimmer Glam. 

Magda x

4 comments:

 1. genialny wpis! jesteś mistrzynią chlapania :) i widzę, że fryzurę zmieniłaś :) pozdrówki

  ReplyDelete
 2. Love how this looks, the colors swirled together and the texture element is gorgeous.

  ReplyDelete
 3. Ten leśny ludek jest powalający( niby nie wiem czy leśny- to tak na moje potrzeby....A ich stemple są boskie ,ale cena za przesyłkę bardzo przygnębiająca.Szkoda,że w większości są u nas niedostępne .
  Pozdrawiam : )

  ReplyDelete